Gma / Amortyzatory bezpieczeństwa

Amortyzatory bezpieczeństwa

Amortyzatory bezpieczeństwa SCS

Amortyzatory bezpieczeństwa SCS33 do SCS64:

Amortyzatory bezpieczeństwa serii SCS33 do 64 bazują na innowacyjnej technologii amortyzatorów serii MAGNUM. Seria SCS33 do SCS64 została zaprojektowana z myślą o ochronie maszyn w sytuacjach awaryjnych. Ta atrakcyjna cenowo seria oferuje żywotność nawet do 1000 cykli. Amortyzatory serii SCS są dedykowane do zastosowań w aplikacjach bezpieczeństwa, a dzięki kompaktowej budowie (M33x1,5 do M64x2) mogą być wszechstronnie stosowane np. w automatycznych systemach transportujacych.

Dzięki optymalnie dostosowanej do aplikacjii charakterystyce pochłanianie energii na skok, w zakresie od 0,35 kNm do 18 kNm zostało prawie podwojone w porówanianiu z serią MAGNUM. Opcjonalnie dostępny czujnik do odczytywania położenia tłoczyska.

 

Amortyzatory bezpieczeństwa SCS

Amortyzatory bezpieczeństwa SCS38 do SCS63:

Amortyzatory bezpieczeństwa ACE są bezobsługowe i gotowe do zabudowy. Są dedykowane do stosowania w sytuacjach awaryjnych. Seria SCS stanowi atrakcyjną cenowo alternatywę dla amortyzatorów przemysłowych. Dzięki długim skokom, do 1200 mm powstające siły hamowania i podporowe są niewielkie. Ustawienie i liczba otworów dławiących są obliczane i wykonywane indywidualnie dla każdego zastosowania.

Szczególnie nadają się do stosowania m.in. w suwnicach, automatycznych systemach magazynowych, ciężkich maszynach przemysłowych, itp. Opcjonalnie dostępny czujnik do odczytywania położenia tłoczyska.

 

Amortyzatory bezpieczeństwa CB

Amortyzatory bezpieczeństwa CB63 do CB160:

Amortyzatory bezpieczeństwa ACE są bezobsługowe i gotowe do zabudowy. Dedykowane do stosowania w sytuacjach awaryjnych stanowią atrakcyjną cenowo alternatywę dla amortyzatorów przemysłowych. Dzięki wewnętrznym uszczelnieniom, zgarniak wymagany jest jedynie na tłoczysku. Zanieczyszczenia i uszkodzenia na tłoczysku mogą spowodować wyciek oleju i awarię amortyzatora.

W amortyzatorach serii CB dzięki zintegrowanej komorze powietrznej siły powrotne osiągają wartość do 71 kN. Siły te są konieczne, aby przywrócić tłoczysko do położenia wyjściowego, a także do rozdzielenia pomostów suwnic wielopomostowych po kolizji. Typowe dławiki nie spełniają tej funkcji. Potężne łożyska tłoczyska są przeznaczone do dużych obciążeń i w porównaniu do amortyzatorów o podobnym rozmiarze są o 80 % większe. Umiejscowienie i wielkość otworów tłumiących są indywidualnie dopasowane do zastosowania.

 

Amortyzatory bezpieczeństwa EB

Amortyzatory bezpieczeństwa EB63 do EB160:

Najnowsza seria amortyzatorów bezpieczeństwa EB oferuje wszystkie zalety serii CB, takie jak wewnętrzny system uszczelnień, duże łożysko tłoczyska maksymalne pochłanianie energii w sytuacjach awaryjnych. Sprężyna wewnątrz tłoczyska zapewnia jego powrót do pozycji wyjściowej oraz znacznie niższą siłę powrotną w porównaniu z serią CB.

W nowej serii EB zostało wyeliminowane grawitacyjne opadanie tłoka przy zabudowie pionowej z tłoczyskiem skierowanym w górę. Krzywa pracy i charakterystyka tłumienia tych bezobsługowych i gotowych do zabudowania amortyzatorów, jak we wszystkich amortyzatorach bezpieczeństwa ACE, jest indywidualnie dopasowana do każdego zastosowania.

 

Karta produktu

Kliknij, aby pobrać kartę (Amortyzatory bezpieczeństwa pdf) i sprawdzić szczegóły

Zapytaj o produkt:

Zapewniamy, że podane dane osobowe zostaną użyte wyłącznie w celu odpowiedzi na Państwa wiadomość.