Gma / Sprężyny gazowe / Sprężyny ciągnące GZ

Sprężyny ciągnące GZ

Sprężyny gazowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzeba naciskać, ciągnąć, podnosić lub ustawiać takie elementy jak pokrywy, wieka lub inne elementy konstrukcji za pomocą siły mięśni, bez użycia innego źródła energii.

Sprężyny gazowe ACE są indywidualnie napełniane azotem na zadaną przez Klienta siłę. Powierzchnia przekroju poprzecznego tłoczyska oraz ciśnienie sprężone w komorze gazu określają siłę rozciągającą według zależności F=p*A. Podczas wtłaczania zespołu tłoka z tłoczyskiem sprężony azot przepływa przez szczelinę w tłoku, z komory tłokowej do pierścieniowej komory tłoczyskowej. Azot ulega dodatkowemu sprężeniu wynikającemu z objętości tłoczyska. Wsuwające się tłoczysko wywołuje więc dodatkową siłę reakcji liczoną przeciw sile uciskającej.

Sprężyny gazowe są wypełnione czystym azotem. Azot jest gazem obojętnym, który nie pali się, nie wybucha oraz nie jest trujący.

Zachęcamy do skorzystania z usługi bezpłatnego doboru i uniknięcia czasochłonnych obliczeń. Nasi doradcy techniczni wyznaczą najbardziej optymalne punkty montażowe i dokonają szczegółowych obliczeń, aby spełnić jak najlepiej Państwa oczekiwania.

Karta produktu

Kliknij, aby pobrać kartę (Sprężyny gazowe pdf) i sprawdzić szczegóły

Zapytaj o produkt:

Zapewniamy, że podane dane osobowe zostaną użyte wyłącznie w celu odpowiedzi na Państwa wiadomość.